Co je to elektrické topidlo?

Elektrické topidlo je zařízení určené k vytápění prostorů pomocí elektrické energie. Existuje mnoho různých typů elektrických topidel, ale obecně fungují tak, že elektrický proud prochází ohřívacím prvkem (nejčastěji žhaveným drátem nebo keramickým prvkem), který vydává teplo. Toto teplo je pak přenášeno do okolního vzduchu nebo do objektů v blízkosti topidla, což způsobuje zvýšení teploty v místnosti.

 

Elektrická topidla mohou mít různé formy, mohou být třeba ve formě přenosných přístrojů, jako jsou konvektory, radiátory, infračervená topidla nebo dokonce podlahové topné systémy. Jsou často používána jako zdroj doplňkového nebo lokálního vytápění v domácnostech, kancelářích nebo jiných typech budov, kde není k dispozici centrální vytápění nebo kde je potřeba přídavného zahřátí.

 

Elektrické topidlo značky MASTER

 

Elektrické topidlo značky MASTER

 

Elektrická topidla mají tu výhodu, že jsou snadno ovladatelná a nemusí vyžadovat speciální instalaci, ale mohou být dražší v provozu než topidla spalující zemní plyn nebo olej, zejména pokud je cena elektřiny vysoká.

 

Hlavní výhody elektrického topidla

 

Elektrická topidla mají několik výhod, které je činí atraktivními pro určité situace:

 1. Jednoduchá instalace: Elektrická topidla obvykle nevyžadují složitou instalaci jako topidla na zemní plyn nebo olej. Stačí je připojit k elektrické síti a jsou ihned připravena k použití.

 2. Bezpečnost: V porovnání s topidly spalujícími paliva nebo plyny jsou elektrická topidla obvykle považována za bezpečnější, protože neprodukují spaliny ani výpary.

 3. Čistota: Elektrická topidla nevytvářejí spaliny ani popílek, což znamená, že neznečišťují vzduch nebo prostředí v místnosti.

 4. Flexibilita: Existuje široká škála elektrických topidel různých typů, velikostí a výkonů, což umožňuje uživatelům vybrat si to nejvhodnější pro jejich potřeby.

 5. Nízké náklady na provoz a údržbu: Elektrická topidla obvykle nevyžadují pravidelnou údržbu jako topidla spalující paliva. Nemají pohyblivé díly, které by se mohly opotřebovat, a jejich životnost může být poměrně dlouhá.

 

Dále si můžete o elektrických topidlech přečíst

 

 

Zobrazit elektrická topidla MASTER

heureka

Hodnocení obchodu

100% star star star star star

Obchod topidla-odvlhcovace-master.cz hodnotilo 20 zákazníků

Naposled přidané hodnocení:

 • Ověřený zákazník

  20. 1. 2024

 • Ověřený zákazník

  19. 9. 2023

Nákup na splátky s odkladem

essox
mapa ČR

Dodáváme do celé ČR i na slovensko

Produkty skladem odesíláme do 24 hodin

Máme 30 let zkušeností

Autorizovaný prodej a servis topidel a odvlhčovačů vzduchu značky MASTER pro soukromé i profesionální použití. Prodáváme elektrická, naftová, plynová a infračervená topidla a ohřívače, odvlhčovače a vysoušeče vzduchu, ventilátory a bio ochlazovače. Nabízíme profesionální řešení pro jakékoli aplikace. Máme více jak 30 let zkušeností v oboru.

Sociální sítě

Sociální sítě

Copyright © 2023 MANEK stavební stroje spol. s r.o