Co je to infračervené topidlo?

Infračervené topidlo je zařízení, které využívá infračervené záření k vytápění prostoru nebo objektů v jeho blízkosti. Infračervené záření je typ elektromagnetického záření s delšími vlnovými délkami než viditelné světlo, které přenáší energii a způsobuje zvýšení teploty povrchů, na které dopadá.

 

Infračervená topidla obvykle mají žárovku nebo jiný zdroj infračerveného záření, který je ohříván elektrickým proudem. Toto záření pak vychází z topidla a působí přímo na objekty a povrchy v jeho dosahu, což způsobuje jejich ohřev. Na rozdíl od konvenčních topidel, která ohřívají vzduch v místnosti, infračervená topidla ohřívají objekty a povrchy přímo, což může být účinnější a komfortnější způsob vytápění.

 

Infračervená topidla mají několik výhod

  1. Poskytují okamžité teplo: Infračervená záření se šíří rychle a okamžitě ohřívá povrchy, na které dopadá, což umožňuje opravdu rychlé zahřátí prostoru.

  2. Infratopidla jsou efektivní: Díky přímému ohřevu objektů a povrchů, nikoli vzduchu v místnosti, může infračervené topidlo být energeticky úspornější než konvenční topidla.

  3. Ideální pro cílené vytápění: Infračervené topidlo umožňuje cílené vytápění konkrétních oblastí nebo objektů v místnosti, což umožňuje uživatelům úsporně a chytře využívat energii.

  4. Jsou bezpečná: Infračervená záření neprodukují spaliny ani popel, což dělá infračervená topidla bezpečnější volbou pro vytápění vnitřních prostor.

Infračervené topidlo - ilustrace

 

Infračervené topidlo - ilustrace

 

Infračervená topidla jsou často využívána v venkovních prostorách, terasách, garážích, sklenících nebo v interiérech, kde je potřeba lokálního nebo doplňkového vytápění.

 

Dále si o infračervených topidlech přečtěte

 

Přejít na infračervená topidla MASTER

heureka

Hodnocení obchodu

100% star star star star star

Obchod topidla-odvlhcovace-master.cz hodnotilo 20 zákazníků

Naposled přidané hodnocení:

  • Ověřený zákazník

    20. 1. 2024

  • Ověřený zákazník

    19. 9. 2023

Nákup na splátky s odkladem

essox
mapa ČR

Dodáváme do celé ČR i na slovensko

Produkty skladem odesíláme do 24 hodin

Máme 30 let zkušeností

Autorizovaný prodej a servis topidel a odvlhčovačů vzduchu značky MASTER pro soukromé i profesionální použití. Prodáváme elektrická, naftová, plynová a infračervená topidla a ohřívače, odvlhčovače a vysoušeče vzduchu, ventilátory a bio ochlazovače. Nabízíme profesionální řešení pro jakékoli aplikace. Máme více jak 30 let zkušeností v oboru.

Sociální sítě

Sociální sítě

Copyright © 2023 MANEK stavební stroje spol. s r.o