Odborné články

Jak fungují BIO ochlazovače vzduchu MASTER

Profesionální BIO ochlazovače vzduchu od firmy MASTER fungují na bázi přirozeného a jednoduchého procesu odpařování vody, při kterém dochází k účinnému ochlazování proudícího vzduchu.

Voda je odebíraná z velké nádrže pomocí čerpadla a zkrápí celulózový filtr s velkým povrchem, skrze který proudí díky vysoce výkonnému ventilátoru velké množství vzduchu. Voda, která se odpařuje, snižuje teplotu povrchu filtru, na kterém dochází k ochlazování proudícího vzduchu. Do místnosti je dodáván ochlazený a čerstvý vzduch.


Tímto procesem lze snížit teplotu proudícího vzduchu i o několik stupňů. Při procesu ochlazování se vzduch zároveň i čistí od nežádoucích volně poletujících nečistot, které se zachytávají na povrchu filtru.

 

 BIO ochlazovače jsou šetrné k životnímu prostředí, protože neobsahují žádný kompresor, žádné chladící kapaliny ani jiné provozní náplně, vyjma vody.

Pro zajištění efektivního a při tom energeticky velmi úsporného ochlazování se využívá jen voda a proudící vzduch. Jedná se o velmi šetrný systém.

Tato metoda chlazení potřebuje ke svému provozu až o 80 % méně elektrické energie než běžné klimatizace s chladicím médiem. Zařízení lze použít externě i uvnitř budov. Je možné je používat dokonce i při současně otevřených oknech a dveřích, kdy do prostoru současně dodává čerstvý i filtrovaný vzduch.

Důležitou informací časopisu Americké společnosti inženýrů z oboru vytápění, chlazení a klimatizací (ASHRAE) zabraňuje tento princip fungování i samotná konstrukce odpařovacích chladících jednotek kultivaci a šíření bakterií Legionely.

Ochlazovače vzduchu se hojně využívají v tropických zemích Asie a Afriky, kde jsou tyto zařízení velmi rozšířena. Jedná se o jednoduchou, šetrnou a finančně nenáročnou formu klimatizace, založené na jednoduchých fyzikálních zákonech.

Zobrazit BIO ochlazovače vzduchu MASTER

heureka

Hodnocení obchodu

100% star star star star star

Obchod topidla-odvlhcovace-master.cz hodnotilo 20 zákazníků

Naposled přidané hodnocení:

  • Ověřený zákazník

    20. 1. 2024

  • Ověřený zákazník

    19. 9. 2023

Nákup na splátky s odkladem

essox
mapa ČR

Dodáváme do celé ČR i na slovensko

Produkty skladem odesíláme do 24 hodin

Máme 30 let zkušeností

Autorizovaný prodej a servis topidel a odvlhčovačů vzduchu značky MASTER pro soukromé i profesionální použití. Prodáváme elektrická, naftová, plynová a infračervená topidla a ohřívače, odvlhčovače a vysoušeče vzduchu, ventilátory a bio ochlazovače. Nabízíme profesionální řešení pro jakékoli aplikace. Máme více jak 30 let zkušeností v oboru.

Sociální sítě

Sociální sítě

Copyright © 2023 MANEK stavební stroje spol. s r.o